Archiv / Highlights (78 / Grafik)

Kat.-Nr.: 1565

1565
Limit-Preis

Konvolut aus 6 Kupferstichkarten: 1. Blaeu, Willem - Polonia Regnum, et Silesia Ducatus, um 1640. 2. Nova Totius Germaniae Descriptio. Teütschland. - Matthaeus Merian fecit. 3. Des Herzogthums Iülich Noerdliche Aemter mit den Herrschaften Wickerad Mylendonk und Kerpen. Nro. 286. 4. Archiepiscopatus Coloniensis / Episcopatus Leodiensis. 5. Germaniae totius, nostrae Europae celeberrimae regionis, descriptio singularis. 6. Episcopatus Hildesiensis descriptio novissima, Authore Ioanne Gigante. Provenienz: Privatsammlung des Dr. Max Tauch, von 1985 bis 1998 Leiter des Clemens-Sels-Museums in Neuss.